Rrëfimi i ish-Presidentit Topi: Pse u prisha me Berishën pas 21 Janarit

Publikuar tek: politike, më 17:46 02-02-2016 Rrëfimi i ish-Presidentit Topi: Pse u prisha me Berishën pas 21 Janarit

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka treguar gjatë një interviste për “Klan Kosova” se përse ai dhe kryeministri i atëhershëm, Sali Berisha i prishën marrëdhëniet me njëri-tjetrin.

Sipas tij, shkak për këtë u bë deklarata në pozicionin e Presidentit për ngjarjen e 21 Janarit, kur u vranë para Kryeministrisë katër protestues.

“Në datën 21 janar, unë kam dalë me një deklaratë në drekë dhe mesa duket ajo deklaratë e ka shqetësuar shumë z. Berisha, sepse fola për “ngjarje në bulevard” dhe mesa duket atij i interesonte që të flisja për ngjarje në Kryeministri”, ka thënë Bamir Topi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është slogani që Ndocaj do të përdorë gjatë fushatës për kreun e PS
Braçe intensifikon sulmet ndaj Blushit: PS nuk kthehet majtas me shpifjet e Berishës »
Article Logic
Execution time: 0.028731107711792
array(1) { ["section"]=> string(76) "rrefimi-i-ish-presidentit-topi-pse-u-prisha-me-berishen-pas-21-janarit-31575" }