Rrëmbeu dhe përdhunoi infermieren, ja sa dënohet shqiptari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:47 17-05-2018 Rrëmbeu dhe përdhunoi infermieren, ja sa dënohet shqiptari (EMRI) Enriges Kavalli

Shqiptari i cili rrëmbeu dhe përdhunoi infermieren që kujdesej për të, u dënua nga gjykata e Apelit në Itali me 7 vite burg.

Ai është Enriges Kavalli, 20 vjeç. Ndërkohë dënimi i dhënë më herët në shkallën e parë të gjykimit ishte me 6 vjet burg. 20-vjeçari përfitoi 10 vjet ulje dënimi nga gjykimi i shkurtuar.  

Kavalli kishte qënë i shtruar në një spital psikiatrik në Marsica kur ai arriti të merrte një thikë kuzhine dhe me të kërcënoi dy infermieret. Më pas, rrëmbëu vetëm njërën dhe u largua me makinë për ta përdhunuar. Infermierja arriti të arratisej, ndërsa Kavalli u ndoq nga policia derisa u arrestua.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ja çfarë pritet të ndodhë sot në Sofje
Kërkohej nga Italia, arrestohet në Durrës 38-vjeçari (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0042910575866699
array(1) { ["section"]=> string(69) "rrembeu-dhe-perdhunoi-infermieren-ja-sa-denohet-shqiptari-emri-121069" }