Rrëmbeu dy çmime Grammy, Bregu përshëndet Dua Lipën nga Sarajeva

Publikuar tek: politike, më 17:00 11-02-2019 Rrëmbeu dy çmime Grammy, Bregu përshëndet Dua Lipën nga Sarajeva

Majlinda Bregu, sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka përshëndetur dhe uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa për suksesin e saj në ceremoninë e çmimeve Grammy.

Përmes një postimi të saj në 'Instagram', Bregu shprehet krenare për  këngëtaren dhe fitoren e dy çmimeve të saj.

'Urime çika jonë! Urime @dualipa!!! Krenare për ty që i prezanton këtë histori suksesi gjithë botës. Artistja jonë fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo dhe në kategorinë “Artistja e re më e mirë', shkruan Majlinda Bregu.

Kujtojmë që Bregu është shpërngulur në Sarajevë, që kur mori detyrën e re.

Screenshot_2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029646873474121
array(1) { ["section"]=> string(70) "rrembeu-dy-cmime-grammy-bregu-pershendet-dua-lipen-nga-sarajeva-152393" }