Rrënqethëse, dedikimi në mesnatë i Emiljano Aleksit për 18-vjeçarin që s’jeton më përlot gjithkënd

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:05 04-06-2017 Rrënqethëse, dedikimi në mesnatë i Emiljano Aleksit për 18-vjeçarin që s’jeton më përlot gjithkënd

“Kjo është fitorja jote "Engjell i Qiellit"! Kështu e nis Emiljano Aleksi, këshilltari i Ilir Metës dedikimin e tij për Anastas Aleksin, djalin e xhaxhait të tij të cilin e kishte si vëlla dhe që u nda nga jeta kur sapo i kishte mbushur 18 vjeç si pasojë e një sëmundjeje.

Anastasi ishte tifoz i Real Madridit dhe Aleksi i kishte premtuar që finalen e mbrëmshme do e shikonin bashkë.

“Koha na tradhëtoi të dyve. As ti. As Unë nuk e mbajtëm fjalën”, shkruan Aleksi.

KOMENTI I PLOTË:

Thonë se koha shëron çdo plagë.
... por ata që e thonë këtë nuk dinë asgjë!
Thonë se koha të bën të harrosh edhe atë që s’mund të harrohet.
... por edhe ata që e thonë këtë edhe ata nuk dinë asgjë!
E vetmja që arrin ta bën koha është të vendos pak pluhur mbi plagë dhe kështu me kohë nuk e sheh atë.
...Ti e di... unë nuk kam mbështetur asnjëherë Realin..
...Por sot isha për Ty!
...E ndiej që dhe aty ku ndodhesh,Je i gëzuar!
...Dhe unë i lumturuar..Sikurse dhe Ti!
..E kishe ëndërr të shikoje Realin, "Real" në fushën e lojës..
... Koha na tradhëtoi të dyve...! As Ti..! As unë..! Nuk e mbajtëm fjalën

..Ndaj sot u gëzova për ty #Anastas

..Sepse kjo është fitorja jote "Engjell i Qiellit"

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071508884429932
array(1) { ["section"]=> string(103) "rrenqethese-dedikimi-ne-mesnate-i-emiljano-aleksit-per-18-vjecarin-qe-s-jeton-me-perlot-gjithkend-81145" }