Rreze të mistershme në mbarë botën, çfarë janë..?

Publikuar tek: bota, më 14:06 19-08-2015 Rreze të mistershme në mbarë botën, çfarë janë..?

Nuk ka kaluar një javë që prej publikimit të një fotografie në internet ku dallohej një rreze e shndritshme që dukej se “lidhte” vertikalisht tokën dhe qiellin.

Pas fotografisë të realizuar në një autostradë të Shteteve të Bashkuara, dhjetra të tjera kanë mbushur faqet e rrjeteve sociale. Por fotografia e parë që tregon një fenomen të ngjashëm është realizuar në vitin 2009 pranë piramidave të fiseve Maya në Meksikë.

Qindra konspiracionistë kanë nisur të spekulojnë ndërsa shumë të tjerë besojnë se bëhet fjalë për një mashtrim të ngjashëm me atë të tingujve që u raportua se dëgjoheshin në në qytete të ndryshme të botës rreth një vit më parë.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033257007598877
array(1) { ["section"]=> string(51) "rreze-te-mistershme-ne-mbare-boten-cfare-jane-18700" }