Rrëzimi i avionit, flet piloti rus: Vranë 71 njerëz, çfarë bënë gabim

Publikuar tek: bota, më 20:26 13-02-2018 Rrëzimi i avionit, flet piloti rus: Vranë 71 njerëz, çfarë bënë gabim

71 persona mbetën të vdekur nga rrëzimi i njjë avioni në Rusi, ndërsa është përjashtuar ideja e një sulmi terrorist. Tashmë po hetohet në dy pista kryesore, gabimin e pilotëve dhe defektet teknike në motorrin e vionit.

Sakaq, mediat ruse i janë referuar deklaratës të një piloti rus mjaft të njohur, të cilësuar si “hero”, Magomed Talbojew, i cili akuzon pilotët.

Ai shprehet se ata bënë diçka të gabur dhe u morën jetën 71 personave. “Sot nuk ka pilotë, por vetëm shtypës butonash. Ata i shtypin pa menduar”, është shprehur ai.

Avioni AN-148  u rrëzua më 11 shkurt pak pas ngritjes nga aeroporti i Moskës.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Martin Schulz dorëhiqet nga kreu i SPD pas koalicionit me Merkel
Panik në rusi, mediat japin alarmin për kërcënim nga rrezatimi »
Article Logic
Execution time: 0.022175073623657
array(1) { ["section"]=> string(73) "rrezimi-i-avionit-flet-piloti-rus-vrane-71-njerez-cfare-bene-gabim-110154" }