Rrëzimi i Gent Cakajt, Rama shpërthen ndaj analistëve: Kadrinjtë krra-krra-krra po na futen në shtëpi

Publikuar tek: aktualitet, më 18:57 11-01-2019 Rrëzimi i Gent Cakajt, Rama shpërthen ndaj analistëve: Kadrinjtë krra-krra-krra po na futen në shtëpi

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer keq ndaj analistëve që kanë mbështetur vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm për shkak të mungesës së certifikatës së sigurisë.

Me anë të një postimi në Twitter, Rama thotë se janë shpërndarë kadrinjtë, ndër të cilët përmend Andi Bushatin dhe Fatos Lubonjën, teksa pretendon se po rreken për të tërhequr njerëzit pas gurit që hodhi në lumë Meta.

'Janë shpërndarë kadrinjtë krra-krra-krra,nga Andi Kadriu tek Kadri Lubonja e me radhe kadri andej e kadri këtej, futur shtëpi më shtëpi nga vrima e televizorit, duke u rrekur t'i tërheqin njerëzit pas gurit që hodhi në lumë IM Çertifikata e Sigurisë Shihemi tek Çani po hë', shkruan Rama në Tëitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068111419677734
array(1) { ["section"]=> string(106) "rrezimi-i-gent-cakajt-rama-shperthen-ndaj-analisteve-kadrinjte-krra-krra-krra-po-na-futen-ne-shtepi-148398" }