Rruga e Kombit / Qeveria do kryejë ekspertizën, dëmet janë TË MËDHA: Do paguhen nga buxheti i shtetit (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:34 01-04-2018 Rruga e Kombit / Qeveria do kryejë ekspertizën, dëmet janë TË MËDHA: Do paguhen nga buxheti i shtetit (FOTO)

Qeveria do të kryejë ekspertizën e dëmeve në pikën e pagesave të tarifës së Rrugës së Kombit në Milot, dhe paraprakisht mendohet që dëmet të jenë tepër të mëdha.

Protestuesit në Rrugën e Kombit lanë pas kabinat e djegura plotësisht dhe trarë të shkatërruar. Me djegien e kabinave është shkatërruar i gjithë sistemi kompjiterik i pagesave të tarifës në këtë pikë.

Dëmi i shkaktuar mendohet të jetë tepër i madh, para që koncesionarit do t’i paguhen nga buxheti i shtetit, raporton newsbomb.al

Koncesioni për mirëmbajtjen iu dha pas një sërë polemikash në vitin 2016 konsorciumit të kompanive “Catalyst Viva Das General Constracting LLC & Salillari shpk & “BEE Tech” & “ Violap Ateve” & “Kastrati” sha.

Kompania e krijuar për këtë qëllim Albanian Highway Concession, kontrollohet 50 për qind nga Kastrati Group dhe 50 për qind nga kompania Salillari.

Sipas të dhënave publike për koncesionin mesatarisht çdo makinë që do të kalojë në këtë rrugë do të paguaj 5 euro me TVSH, ndërsa koncesionari do të marrë prej vitit të tretë të koncesionit edhe një shtesë prej 5 milion euro në vit (nga viti i tretë deri në atë të 15) si subvencionim të koncesionit.

sdfsdfgerh4rhj.jpg

sdfswfwgh34g.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qepë, hudhra, kunguj… Ja si e kalon LORI HOXHA të dielën në 'sektorin e preshit' (FOTO)
I jep lajmin e shtatzënisë, Beatrix Ramosaj 'çmend' nënën e saj (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.021018981933594
array(1) { ["section"]=> string(109) "rruga-e-kombit-qeveria-do-kryeje-ekspertizen-demet-jane-te-medha-do-paguhen-nga-buxheti-i-shtetit-foto-115312" }