Rruga e Kombit, reagon për herë të parë Kodheli dhe ngre zërin në Kuvend: Ja çfarë thotë për kuksianët

Publikuar tek: barometri, më 08:20 06-04-2018 Rruga e Kombit, reagon për herë të parë Kodheli dhe ngre zërin në Kuvend: Ja çfarë thotë për kuksianët

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka reaguar për herë të parë lidhur me tensionet e ditëve të fundit të shkaktuara nga tarifimi i Rrugës së Kombit.

Ndonëse u përfol se Kodheli si e përzgjedhura e Kukësit ka heshtur, socialistja foli sot nga foltorja e Kuvendit. Në sallë ku mungonte opozita Kodheli me tone të larta u shpreh se kjo tarifë nuk duhet të bjerë mbi kuksianët, siç e quajti ajo.

“Duhet të bëhet diçka me qëllim që mbi kuksianët të mos bjerë asgjë”, u shpreh Kodheli.

Ndërsa kryeministri Rama deklaroi sot nga Kuvendi, duke u kërkuar djesë kuksianëve dhe premtoi se nuk do të nisë sistemi i pagesës pa patur më parë një zgjidhje të pranueshme për banorët e zonës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019674062728882
array(1) { ["section"]=> string(107) "rruga-e-kombit-reagon-per-here-te-pare-kodheli-dhe-ngre-zerin-ne-kuvend-ja-cfare-thote-per-kuksianet-115869" }