Rrymë elektrike dhe lëndë plasëse, po shkatërrohen gjallesat ujore! Denoncon Intelektuali

Publikuar tek: aktualitet, më 15:52 13-03-2018 Rrymë elektrike dhe lëndë plasëse, po shkatërrohen gjallesat ujore! Denoncon Intelektuali Panajot Boli, intelektual

Po shkatërrohen gjallesat ujore nga përdorimi i rrymës eletrike dhe lëndëve plasëse në ujrat e lumenjve dhe detit.

Akuza vjen nga intelektuali Panajot Boli, në qytetin e Sarandës, gjatë aktivitetit të zhvilluar sot me studentët e Universitetit të Sarandës nga në tryezë për Mjedisin nga Agjencia Joniane e Mjedisit, Medias e Informacionit.

“Dëgjesa publike nga pushtetarët vendor nuk ka. Shfrytëzimi i shtratit të lumenjve nga biznese të ndryshme po gllabëron sipërfaqe tokash bujqësore e livadhore. Ndërtimi dy HEC mbi shtratin e Bistricës ka sjellë pasoja përmbytëse, gërryese si dhe zhdukjen e një sërë speciesh të faunës dhe florës” është denoncimi i Bolit.

“Asnjë institucion nuk po përmbush detyrën e ngarkuar nga ligji apo të mendohet për rigjenerim të zonës. Nuk shihet në ndonjë rast respektimi i ligjshmërisë mjedisore. Nuk jemi kundër investimeve, por të investojmë pa dëmtuar të ardhmen tonë” tha Panajot Boli në takimin e zhvilluar për mjedisin me intelektualë e studentë të Sarandës.

po.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ULËRITËSE/ Kontenieri nga Belgjika i mbushur me MISH të kalbur, kishte 12 vite...
MBILDHET TASK-FORCA në Shkodër: 50 të arrestuar, 26 në kërkim, 2240 kontrolle, 170 grupe në terren »
Article Logic
Execution time: 0.020356178283691
array(1) { ["section"]=> string(94) "rryme-elektrike-dhe-lende-plasese-po-shkaterrohen-gjallesat-ujore-denoncon-intelektuali-113127" }