Ruçi ia del të mbajë opozitën në Kuvend: Turpin e mbajçi për vete! Meta e komplimenton

Publikuar tek: politike, më 11:49 10-03-2016 Ruçi ia del të mbajë opozitën në Kuvend: Turpin e mbajçi për vete! Meta e komplimenton

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Gramoz Ruçi, ka marrë fjalën nga foltorja e Kuvendit që sot nuk u bllokua. Opozita qëndroi në Kuvend dhe për kreun e tij, Ilir Metën, merita është edhe e Ruçit.

“Do rrini a do ikni, do dëgjoni? Uluni! Sali  ti e di që mua nuk më shpëton as nga goja as nga dora. Para gjys ore me kërkesë të opozitës u thirr konferenca e kryetarëve, opozita tha ato që parashtroi një javë më parë, një nismë për të ndryshuar atë që miratuam para dy javësh apo atë që plotësuam para një jave, ta ndryshojë pas tre javësh”, tha  Ruçi duke i mëshuar akuzës se me kërkesat e saj opozita do të nxjerrë sebepe dhe jo shkaqe. Sot u pranuan dy amendamente të propozuara nga opozita: dekriminalizimi dhe komision i grupit parlamentar”.

“Nuk janë shkaqe por sebepe, turpin e mbajtshi për vete”, i tha Ruçi opozitës në mbyllje të fjalës së tij që u shoqërua me duartrokitje nga salla.

(Meta para se t’i kalojë fjalën Berishës)

“Unë dua të falenderoj zotin Ruçi se ia arriti qëllimit ta mbajë opozitën në parlament”, tha Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paloka kapet me deputetin socialist: I ndershmi Majko! Të revoltohej kur solli të inkriminuarit në Kuvend
‘’Sali ti duhet të bëhesh burrë e të qëndrosh…Flamur, është më i paburri që vret brenda dhe jashtë partisë’’ »
Article Logic
Execution time: 0.026360988616943
array(1) { ["section"]=> string(90) "ruci-ia-del-te-mbaje-opoziten-ne-kuvend-turpin-e-mbajci-per-vete-meta-e-komplimenton-34726" }