Ruçi pret në takim Komitetin Amerikan Hebraik: Mirënjohje SHBA-së për reformën në drejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:00 12-07-2019 Ruçi pret në takim Komitetin Amerikan Hebraik: Mirënjohje SHBA-së për reformën në drejtësi

Kryetari i Kuvendit Ruçi priti sot përfaqësues të Komitetit Amerikan Hebraik.

Mes të tjerash në takim, Ruçi është shprehur se shqiptarët dhe hebrenjtë, janë simbole të mbijetesës së kombeve të vogla. Po ashtu kreu i Kuvendit ka shprehur mirënjohjen për rolin e ShBA në momentet kyçe.

"SHBA është shpëtimtare e kombit shqiptar në momentet vendimtare. ShBA, rol vendimtar në pavarësinë e Kosovës", ka thënë kryeparlamentari, duke i shprehur mirënjohjen Shteteve të Bashkuara edhe për reformën në drejtësi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030428886413574
array(1) { ["section"]=> string(96) "ruci-pret-ne-takim-komitetin-amerikan-hebraik-mirenjohje-shba-se-per-reformen-ne-drejtesi-171985" }