Rudina Hajdari jeton me qira, por bashkëshortin e ka aksioner në dy kompani në SHBA

Publikuar tek: barometri, më 08:06 05-03-2018 Rudina Hajdari jeton me qira, por bashkëshortin e ka aksioner në dy kompani në SHBA

Open Data Albania publikoi të dhëna në lidhje me pasurinë që posedojnë deputetët e rinj të parlamentit shqiptar.

Sipas të dhënave të publikuara, rezulton se deputetja e PD-së Rudina Hajdari jeton me qera, ndërsa bashkëshorti i deputetes rezulton se ka për të shlyer një kredi e cila shkon në 350 mijë dollarë.

Sakaq, është dhe aksioner në dy kompani në SHBA, dhe ka një pronë me vlerë 750,000 dollarë, dhe në Nju Jork, ka një godinë që e ka lënë me qera nga e cila merr 6 500 dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018676996231079
array(1) { ["section"]=> string(89) "rudina-hajdari-jeton-me-qira-por-bashkeshortin-e-ka-aksioner-ne-dy-kompani-ne-shba-112214" }