Rusia dhe Koreja e Veriut marrëveshje kundër botës? Putin ftesë Kim Jong-un

Publikuar tek: bota, më 17:31 14-06-2018 Rusia dhe Koreja e Veriut marrëveshje kundër botës? Putin ftesë Kim Jong-un Vladimir Putin dhe Kim Jong-un

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka dërguar një ftesë liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un për një vizitë zyrtare në Moskë në muajin shtator.

 

Sipas Sky News, Putin ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Asamblesë së Koresë së Veriut ditën e sotme, ndërsa i ka propozuar atij edhe një takim të dytë kësaj rradhe me Jong-un.

Gjithashtu Putin është treguar mjaft i hapur për të komentuar takimin historik të 12 qershorit mes Trump dhe Kim Jong-un, teksa ka shtuar se një marrëveshje e tillë do t’i jepte fund konflikteve në botë.

Nuk dihet ende arsyeja e kësaj ftese nga ana e liderit rus, por mediat e huaja kanë filluar me teoritë konspirative se një marrëveshje për të forcuar marrëdhënien mes Rusisë dhe Koresë së Veriut është e mundshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 71 emigrantë të akfiksuar në një kamion, Hungaria merr vendimin për grupin e trafikantëve
3 kg drogë në makinë, arrestohen 6 shqiptarët »
Article Logic
Execution time: 0.027013063430786
array(1) { ["section"]=> string(81) "rusia-dhe-koreja-e-veriut-marreveshje-kunder-botes-putin-ftese-kim-jong-un-124391" }