S'ka më ndeshje në orë 08.45, UEFA ndryshon oraret e Champions Leagues

Publikuar tek: sport, më 20:33 27-02-2018 S'ka më ndeshje në orë 08.45, UEFA ndryshon oraret e Champions Leagues

UEFA ka njoftuar se ka ndryshuar orarin për ndeshjet e Champions Leagues për sezonin 2018/19.

Ndryshimet e shumta që ka bërë UEFA për sezonin e ardhshëm të Ligës së kampionëve kanë prekur edhe orarin e ndeshjeve.

Deri këtë sezon të gjitha ndeshjet në Champions League janë zhvilluar në orën 20:45, përveç atyre që zhvilloheshin në vende të ftohta.

Nga sezoni i ardhshëm do të kemi dy orare të reja. Disa ndeshje do të zhvillohen në orën 18:55 dhe të tjerat në orën 21:00. Ky orar vlen për ndeshjet në Champions Leagues dhe në Europa League.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.057404041290283
array(1) { ["section"]=> string(76) "s-ka-me-ndeshje-ne-ore-08-45-uefa-ndryshon-oraret-e-champions-leagues-111679" }