S’përdori kurrë kompjuter, ky është dorëshkrimi i fundit i Dritëroit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:05 05-02-2017 S’përdori kurrë kompjuter, ky është dorëshkrimi i fundit i Dritëroit

Një nga faktet interesante për shkrimtarin Dritëro Agolli është që ai kurrë nuk ka shkruar në kompjuter. Gjithnjë Dritëroi i madh ka përdorur shkrimin me dorë ndaj boja nga gishtërinjtë nuk iu nda asnjëherë.

Këto janë disa nga dorëshkrimet e fundit të shkrimtarit dhe duhet thënë se janë tepër pikante.

*“Mësuesi-Nxënësit: Më thuaj gjininë mashkullore të emrit luleshqerrë?

Nxënësi: Luledash!”.

*“Mësuesi e pyeti nxënësin: Si është shumësi i lules borzilok?

Nxënësi u përgjigj: Borziloqe”!

*“Ka njerëz aq kuriozë sa duan të dinë nëse pjerdh peshku!”

*“Në liqenin e gjumit, dalin e zhyten ëndrrat si peshqit, pastaj harrohen”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025393009185791
array(1) { ["section"]=> string(73) "s-perdori-kurre-kompjuter-ky-eshte-doreshkrimi-i-fundit-i-driteroit-67763" }