S’përmbahet Eneda Tarifa telefonon 3 herë ambulancën dhe s’vjen: SOS! Ca i vrasin, ca i lënë të vdesin (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:10 17-12-2016 S’përmbahet Eneda Tarifa telefonon 3 herë ambulancën dhe s’vjen: SOS! Ca i vrasin, ca i lënë të vdesin (Foto)

Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa është acaruar këq më mënyrën se si funksionon sistemi shëndëtësor në Shqipëri.

Siç duket këngëtarja është përballur me një situatë jo pak të zakontë në Shqipëri ku ka telefonuar për ndihmë ambulancën dhe është vonuar 40 minuat edhe pse e ka marrë në telefon 3 herë.

Kjo ka qenë edhe arsyeja përse Tarifa nuk është përmbajtur dhe ka shpërthyer në nëpërmjetë një statusi në ‘facebook’ ku shkruan:

“Ky është kulmi! O njerëz,si ka mundësi të marrësh urgjencën tre herë dhe ata të mos e vënë ujtë në zjarr!? Nuk ma rrok truri, një qytet me gati 1 miljon banorë, të mos vërë në gadishmëri (në fundjavë të paktën ) më shumë së dy apo tre ambulanca? Këtu nuk pi ujë as emri as njohja asgjë. Është thjesht një dështim. Këtu njeriut i bie epilepsia dhe ambulanca vjen mbas 40 minutash ? SOS. Ca i vrasin, ca i lënë të vdesin” shkruan Tarifa.

eneda6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027261018753052
array(1) { ["section"]=> string(110) "s-permbahet-eneda-tarifa-telefonon-3-here-ambulancen-dhe-s-vjen-sos-ca-i-vrasin-ca-i-lene-te-vdesin-foto-62936" }