S’përmbahet Rama, tregon gishtin e mesit: Bastet dhe monopoli online vdesin për Vit të Ri

Publikuar tek: barometri, më 08:03 15-10-2018 S’përmbahet Rama, tregon gishtin e mesit: Bastet dhe monopoli online vdesin për Vit të Ri

Kryeministri Edi Rama thotë se mbyllja e pikave të basteve nuk bëhet për të favorizuar kompanitë që janë “online”.

 

Në një reagim të paprecedent, ku tregon edhe gishtin e mesit, që në gjuhën angleze të emoji përkthehet si “Fuck You”, Edi Rama akuzon “kazanet” se po shpifin të nxitur nga “paratë e zeza të basteve” se ky aksion i qeverisë bëhet për të krijuar monopolin e lojërave të fatit në internet, apo “online”.

“Edhe bastet edhe ky monopoli online do vdesin për Vit të Ri”, shkruan Rama teksa nxjerr gishtin e mesit dhe ironizon PD-në “Amanet dëshmitarin X”.

gishti.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028162956237793
array(1) { ["section"]=> string(94) "s-permbahet-rama-tregon-gishtin-e-mesit-bastet-dhe-monopoli-online-vdesin-per-vit-te-ri-137842" }