Sa bëjnë 2+(-2)? Qytetarët e Tiranës zhgënjejnë me përgjigjet e tyre (Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 00:19 30-01-2016

Të rinjtë shqiptarë janë analfabetë në matematikë. Sipas Bankës Botërore 60% e të rinjve shqiptarë nuk kanë njohuritë e duhura në shkencat ekzakte edhe pse studiojnë për 12 vite lëndën e matematikës. Ky ishte niveli më i lartë në Ballkan.

Por sa i vërtetë është ky studim? Emisioni “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus ka kryer disa ‘teste’ të shpejta në rrugët e Tiranës ku ka pyetur qytetarët, kryesisht nxënës dhe studentë, për disa veprime matematikore.

Rezultati? Më mirë ndiqni videon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066640377044678
array(1) { ["section"]=> string(76) "sa-bejne-2-2-qytetaret-e-tiranes-zhgenjejne-me-pergjigjet-e-tyre-video-31298" }