Sali Berisha dhe Arben Frroku "nënshkruajnë" peticionin e Ben Blushit (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:22 01-07-2016 Sali Berisha dhe Arben Frroku

Prej dy ditësh tashmë peticioni në internet i nisur nga deputeti socialist Ben Blushi për zgjedhjen e presidentit nga populli ka mbledhur mbi 5 mijë firma.

Por duket se mes nënshkruesve, përveç qytetarëve të thjeshtë ka edhe persona publikë, apo, ndoshta sërish qytetarë të thjeshtë që hiqen si persona publik.

Kështu te emrat e personave që kanë nënshkruar gjendet edhe dikush që imiton ish-kryeministrin Sali Berisha.

Screjjjjjjjjjjj.jpg

Një emër tjetër i njohur është ai i Arben Frrokut, që sipas Change.org është nënshkruar nga Holanda. Megjithatë të dhënat personale që duhet të plotësohen përpara se të nënshkruhet peticioni, si emri, mbiemri e vendndodja, janë lehtësisht të manipulueshme pasi çdokush mund t’i plotësojë sipas dëshirës.

Screenfrroookuot_1.jpg

Një tjetër firmë është ajo e gazetarit Mero Baze, por që sërish nuk dihet nëse është në të vërtetë ai. Por pavarësisht nëse të vërtetë apo jo, këta persona i kanë dhënë një firmë më shumë peticionit.

Screenmerooshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018276929855347
array(1) { ["section"]=> string(78) "sali-berisha-dhe-arben-frroku-nenshkruajne-peticionin-e-ben-blushit-foto-45236" }