Sali Berisha ka sot ditëlindjen, zbuloni sa vjeç mbush (FOTO E RRALLË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:46 15-10-2017 Sali Berisha ka sot ditëlindjen, zbuloni sa vjeç mbush (FOTO E RRALLË)

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ditën e sotme feston ditën e lindjes.

Berisha është një nga figurat më të vjetra të politikës shqiptare dhe ndër themeluesit e Partisë Demokratike, i njohur fillimisht si mjek, e më pas ka shërbyer në rolin e politikanit për vite me rradhë.

“Gëzuar 73 vjetorin doktor nuk u lodhe të na shërbesh një jetë të tërë, që nga profesioni më human i mjekut e deri tek një shtetar i rrallë që ka nxjerrë kombi ynë...”, shkruan Oligert Musta anëtar i PD.

berisha_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023964166641235
array(1) { ["section"]=> string(73) "sali-berisha-ka-sot-ditelindjen-zbuloni-sa-vjec-mbush-foto-e-rralle-95930" }