Salianji nxjerr përgjimet e shokut të Alizotit: Taulanti, shoku nga Librazhdi i kishte thënë hap gojën sa do

Publikuar tek: barometri, më 08:12 12-10-2018 Salianji nxjerr përgjimet e shokut të Alizotit: Taulanti, shoku nga Librazhdi i kishte thënë hap gojën sa do

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka postuar sot përgjimet e Prokurorisë ndaj Fred Alizotiti, personi që dyshohet se ka imituar zërin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj.

 

Në transkriptin e përgjimit të Prokurorisë nga dosja "Babale", sipas Salianjit është shoku i Alizotit që flet me Drejtorin e Policisë së Fierit dhe përmend disa herë “Taulantin” dhe “shokun nga Librazhdi”.

Ja çfarë shkruan Salianji:

XhafajGate!

Gjithë shteti në shërbim të fabrikimit të provave për të shpëtuar pushtetin e tyre politik dhe privilegjet që iu vijnë nga pushteti.

Si u fabrikua “aktori”?!

Përgjimet e prokurorisë faktojnë se Taulanti nga Librazhdi, shoku i Alizotit i përgjuar me nr cel +091 flet me drejtorin e policise Fier dhe me persona të tjerë!

Kushdo mund ti shohë vete dokumentat zyrtare të prokurorisë.

Skandali më i madh i faktuar tashmë dhe me dokumenta zyrtare

Deri tani kemi parë shumë pak

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031570911407471
array(1) { ["section"]=> string(113) "salianji-nxjerr-pergjimet-e-shokut-te-alizotit-taulanti-shoku-nga-librazhdi-i-kishte-thene-hap-gojen-sa-do-137509" }