Salianji përfundon dëshminë te Krimet e Rënda, jep detajet: Për çfarë më pyetën prokurorët

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 12-10-2018 Salianji përfundon dëshminë te Krimet e Rënda, jep detajet: Për çfarë më pyetën prokurorët

Deputeti i PD, Ervin Salianjii ka përfunduar dëshminë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku u thirr për tu pyetur për dosjen ‘Babale’.

Në një prononcim për gazetarët Salianji u shpreh se prokurorët e pyetën rreth audipërgjimit dhe shumë shpejt do të dalë edhe rezultati siç tha ai.

I pyetur nëse ka besim tek dëshmia e parë apo e dytë e Fredi Alizotit, Salianji u përgjigj: "Unë besoj në Zot, te Alizoti beson Edi Rama”.

“Pyetjet e prokurorisë ishin për videon. Do vijeni në dijeni për të gjithë rrethanat e videos dhe prokurorët ishin shumë të qartë pa asnjë dilemë lidhur me atë çështje. Statusi im në datën 9 para publikimit të videos prokuroria më ka thërritur si person nën hetim. Unë jam nën hetim pasi Agron Xhafa më ka kallëzuar mua dhe gazetarin investigativ, ndërsa viktima kallëzuese nuk ka ardhur asnjëherë.

Prokuroria ishte aq e qartë sa edhe publiku tani se prokurorisë mund ti ketë dalë nga mendja se Tualantit nga Librazhdi dhe Ardit nga Delvina i ka dalë nga mendja. Lidhur me këtë çështje unë jamë vënë në dije në qershor. Për mua ka qenë një material që nuk ka pasur pikën e rëndësisë, por tani rrjedha ka ndryshuar kanë dalë fakte të reja. Të gjitha detajet i kam dhënë tek prokuroria. Unë besoj në zot, te Alizoti beson Edi Rama", tha ai. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen 300 kg drogë në Itali, arrestohen 2 trafikantët shqiptarë (VIDEO)
Masakra në Mat, sot ceremonia mortore e 3 punonjësve të Bashkisë »
Article Logic
Execution time: 0.031168937683105
array(1) { ["section"]=> string(95) "salianji-perfundon-deshmine-te-krimet-e-renda-jep-detajet-per-cfare-me-pyeten-prokuroret-137546" }