Samiti i NATO-s, Rama lajmëron nga Brukseli: Jemi vlerësuar pozitivisht, ja në cilat drejtime

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 11-07-2018 Samiti i NATO-s, Rama lajmëron nga Brukseli: Jemi vlerësuar pozitivisht, ja në cilat drejtime Edi Rama në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në Samitin e NATO-s.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në facebook, Rama lajmëron nga Brukseli se Shqipëria është vlerësuar pozitivisht, për kontributin e saj në këto drejtime: Rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm.

Postimi i plotë i kryeminstrit:

Bruksel, SAMITI I NATOS - Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës; rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045452117919922
array(1) { ["section"]=> string(97) "samiti-i-nato-s-rama-lajmeron-nga-brukseli-jemi-vleresuar-pozitivisht-ja-ne-cilat-drejtime-127560" }