Samiti i Singaporit, Meta pozicionohet në krah të Trump

Publikuar tek: politike, më 19:20 12-06-2018 Samiti i Singaporit, Meta pozicionohet në krah të Trump Ilir Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur përfundimet e Samitit të Singaporit, ku u zhvillua edhe takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong-un.

 

Meta u pozicionua në krah të homologut të tij amerikan, duke thënë se Trump ka treguar ditën e sotme lidership dhe vendosmëri.

REAGIMI:

Përshëndes përfundimet e Samitit të Singaporit.

Presidenti Trump tregoi lidership, vendosmëri, mençuri e përgjegjësi të lartë globale duke treguar sërish se SHBA mbeten miqtë më të mirë, më të besuar dhe më të vendosur për paqen dhe stabilitetin në Botë.

Krenarë për partneritetin me këtë vend të madh.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 3 javë në protestë, të rinjtë ‘publikojnë’ KRITERET për t’u bërë deputet e ministër
Dita e themelimit të PS-së e gjen të qeshur, Tahiri paralajmëron RIKTHIMIN e fuqishëm: Do të RINGRIHEMI (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.022394895553589
array(1) { ["section"]=> string(61) "samiti-i-singaporit-meta-pozicionohet-ne-krah-te-trump-124141" }