Saranda 'godet' me çmimet, 850 lekë ujë (KUPONI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:58 10-08-2018 Saranda 'godet' me çmimet, 850 lekë ujë (KUPONI)

Çmimet në zonën bregdetare kanë tërhequr vëmendjen e të gjithë pushuesve të cilët ankohen herë pas here se nuk mund të blejnë dot edhe një shishe ujë.

Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast ku i referohet qytetarit dixhital.

Berisha shprehet se pushuesit po e braktisin Sarandën pasi një shishe ujë 0,5 litra shitet 170 lekë ndërsa 5 shishe 0,5 litra në këtë rast kanë kushtuar 850 lekë.

Ish-kryeministri këtë na e vërteton edhe me një foto të dërguar nga qytetari.

Postimi i plotë i Berishës:

Ja pse turistët braktisin Sarandën!

Lexoni mesazhin dhe shikoni faturën ku 0,5 l uje shitet 850 leke! sb

“Mirëmëngjes Dr! Kjo foto është bërë në Butrind, Sarandë ... 850lekë gjysëm litre ujë.. Vai me det për turizmin tonë ...... Këta bab zitë e RAME Hoxhës.. po i largojne dhe kto pak turista qe po sjellim .. Të vizitojnë Shqipërinë”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër viktimë në plazh, mbytet gruaja, ambulanca me vonesë në vendngjarje
Kapen mallra kontrabandë te Hani i Hotit, arrestohet shoferi »
Article Logic
Execution time: 0.0042471885681152
array(1) { ["section"]=> string(50) "saranda-godet-me-cmimet-850-leke-uje-kuponi-130694" }