Seanca e parë parlamentare, zbardhet rendi i ditës, ja ç’pritet të diskutohet të hënën

Publikuar tek: politike, më 08:31 13-01-2018 Seanca e parë parlamentare, zbardhet rendi i ditës, ja ç’pritet të diskutohet të hënën

Kuvendi ka bërë publike rendin e ditës së seancës së parë parlamentare për vitin 2018.

Sipas urdhrit të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, rendi i ditës është si më poshtë vijon:

1. Hapja e Sesionit të II – të të Legjislaturës së IX –të të Kuvendit të Shqipërisë.

2. Miratimi i procesverbalit të seancave plenare, datë 14.12.2017 dhe 18.12.2017  

3. Njoftimi i projektligjeve të depozituara në Kuvend  

4. Miratimi i Programit të Punës së Kuvendit për periudhën 15 janar – 23 shkurt

2018. ( votim me shumicë të thjeshtë)

5. Miratimi i Kalendarit 3-javor të punimeve të Kuvendit për periudhën 15 janar – 2 shkurt 2018. (votim me shumicë të thjeshtë)

6. Paraqitja në Kuvend e kalendarit të raporteve vjetore të organeve kushtetuese dhe atyre të krijuara me ligj për veprimtarinë e vitit 2017.  

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fshatrat turistikë, plas sherri mes deputeteve në emision
Ultimatumi i fundit i Edi Ramës: Duke nisur nga 1 shkurti nisin penalizimet për të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.058439970016479
array(1) { ["section"]=> string(91) "seanca-e-pare-parlamentare-zbardhet-rendi-i-dites-ja-c-pritet-te-diskutohet-te-henen-106399" }