Seanca plenare, sot diskutohet pika e "nxehtë" që përjashtoi Bashën nga parlamenti, ç’pritet të ndodhë pas porosive të Ramës

Publikuar tek: politike, më 08:34 12-10-2017 Seanca plenare, sot diskutohet pika e

Rreth orës 10.00 sot është parashikuar seanca e e radhës plenare.

Parlamenti ka zbardhur axhendën e seancës, e cila parashikon miratimin e dy projektligjeve dhe atë që mund të konsiderohet si “pika e nxehtë” e dkitës së sotme, diskutimi mbi komisionin e posaçëm te Reformës Zgjedhore.

Kjo pasi në seancën e kaluar mazhoranca nuk e pa të arsyeshme që të ketë diskutime, ndërsa opozita protestoi duke mos lejuar miratimin e saj në kuvend pa e diskutuar më parë.

Kjo përplasje krijoi tension në seancë, duke bërë që kryeparlamentari Gramoz Ruçi të marrë masën administrative ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha, duke e përjashtuar për atë ditë. Ai u ndëshkua për "pushtim të foltores". 

Deputetët e PD “u ngujuan” për rreth 6 orë më pas në kuvend në shenjë proteste, në pritje të nisjes së diksutimeve, që më pas u shty për sot. 

Ndërkohë, këtë të hënë, Rama mblodhi qeverinë dhe kryesinë e PS. Ai u dha disa porosi për seancën e sotme, ku më kryesorja ishte urdhri që të shmangen përplasjet dhe tensionet lidhur me pikën e diskutimeve, për Reformën Zgjedhore.

Ditën e sotme është parashikuar që projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore” të diskutohet mes grupeve parlamentare dhe më pas të votohet me shumicë të thjeshtë. 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuza për vjedhje me mashtrim, Ndocaj: E njoh italianin por është sulm politik
Nis seanca me përplasje : Basha i drejtohet Ruçit: Zbato rregulloren, mos degjenerojë si seancën e kaluar »
Article Logic
Execution time: 0.022014856338501
array(1) { ["section"]=> string(126) "seanca-plenare-sot-diskutohet-pika-e-nxehte-qe-perjashtoi-bashen-nga-parlamenti-c-pritet-te-ndodhe-pas-porosive-te-rames-95587" }