Selfo Kapllani i Lëvizjes Socialiste për Integrim fiton në Kuçovë

Publikuar tek: politike, më 22:12 22-06-2015 Selfo Kapllani i Lëvizjes Socialiste për Integrim fiton në Kuçovë

Kandidati i Aleancës për Shqipëriën Europiane, Selfo Kapplani është shpallur kryebashkiaku i Kuçovës me një diferencë të konsiderueshme votash.

Kapllani i LSI-së ka arritur të kalojë para garuesit të djathtë Myslim Haxhi me 2886 vota përpara. Në garë për Bashkinë e Kuçovës ishte edhe kandidati Razim Oboni i cili ka mundur të sigurojë vetëm 188 vota.

Rezultati final i dalë nga 69 kutitë e numëruara në Kuçovë është:

Selfo Kapllani (ASHE) - 10809 vota

Myslim Haxhi (APPD) - 7923 vota

Ramiz Oboni (FM) - 188 vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e parë e fitores, Leli: Besimi që më dhatë i jashtëzakonshëm, sfida e vërtetë fillon tani
Numërohen votat e partive në Skrapar, kryeson LSI me 10 këshilltar, PS, 3, PD dhe PR, 1 »
Article Logic
Execution time: 0.021044015884399
array(1) { ["section"]=> string(71) "selfo-kapllani-i-levizjes-socialiste-per-integrim-fiton-ne-kucove-14380" }