Semaforët ngecin në Tiranë, shoferët dhe këmbësorët s’dinë nga t’ja mbajnë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:11 09-07-2015 Semaforët ngecin në Tiranë, shoferët dhe këmbësorët s’dinë nga t’ja mbajnë (FOTO)

Është ora 12:00, piku i vapës e trafikut në Tiranë por semaforët e kanë pushim ndaj dhe drejtuesit e mjeteve duhet të jenë mëse vigjilentë për të shmangur ndonjë aksident të mundshëm, për aq kohë sa sinjalistika rrugore nuk u vjen në ndihmë.

 Disa prej kryqëzimeve të konstatuara pa semafor, janë kryqëzimi i Unazës me Rrugën e Elbasanit, kryqëzimi poshtë sheshit Avni Rustemi, kryqëzimi pranë Rrugës së Barrikadave dhe rrugës së Dibrës. Pêrvec kryqëzimit te rruga Elbasanit, që trafiku kontrollohet nga një polic, në kryqëzimet e tjera shoferët dhe kalimtarët duhet ti ruhen njëri tjetrit.

Mos harrojmë që jemi edhe në pikun e sezonit turistik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027306079864502
array(1) { ["section"]=> string(84) "semaforet-ngecin-ne-tirane-shoferet-dhe-kembesoret-s-dine-nga-t-ja-mbajne-foto-15700" }