Senaca për gjyqtarin Shkëlqim Miri, Apeli i shqyrton kërkesën, cakton dy ekspertë për ta verifikuar

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 07-12-2017 Senaca për gjyqtarin Shkëlqim Miri, Apeli i shqyrton kërkesën, cakton dy ekspertë për ta verifikuar

Sot është mbajtur seanca e radhës për gjyqtarin e pezulluar Shkëlqim Miri, të cilit iu gjetën mbi 300 milionë lekë në banesë në dy çanta.

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka shqyrtuar këkresën e Mirit, i cili aktualisht ndodhet në “arrest me burg” për ndryshimin e masës së sigurisë, sipas tij për arsye shëndetësore

Për këtë, gjykata e ka shqyrtuar kërkesën e tij dhe ka caktuar dy ekspertë të mjekësisë ligjore, pasi sipas gjyqtarit ai vuan nga një tumor në kokë dhe ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pse nuk dorëhiqet Llalla, avokati zbulon arsyen: Po ky është krim
LETRA E MJEKËVE, shefi i spitalit hap debat, “përplasen” bluzat e bardha: Politikanë qelbësira! (REPLIKAT E FORTA) »
Article Logic
Execution time: 0.019173145294189
array(1) { ["section"]=> string(104) "senaca-per-gjyqtarin-shkelqim-miri-apeli-i-shqyrton-kerkesen-cakton-dy-eksperte-per-ta-verifikuar-102284" }