Serbët çmenden nga postimi i Chelsea për Matiç: “Provokacija”

Publikuar tek: sport, më 18:27 01-08-2016 Serbët çmenden nga postimi i Chelsea për Matiç: “Provokacija”

Klubi anglez i Chelsea ka uruar ditën e sotme për ditëlindje futbollistin serb, Nemanja Matiç, me anë të një postimi në Twitter.

Deri këtu gjithçka është në rregull, por problem qëndron te foto e postuar nga klubi në rrjetin social. Në foto është Matiç gjatë një ndeshjeje me Chelsea, por në sfond shfaqet një flamur shqiptar i varur në tribunat e fansave.

Kjo gjë nuk ka mbetur pa u vënë re nga serbët, të cilët janë çmendur nga ky veprim i klubit londinez.

Screenshot_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori Fakiç zbulon Skënderbeun e sezonit të ri, flet për kampionatin dhe Partizanin…
Fjalimi prekës i Luiza Gegës në Kryeministri: Kam dashur të lë sportin për të punuar, jeta ime ka qenë e vështirë »
Article Logic
Execution time: 0.042119026184082
array(1) { ["section"]=> string(64) "serbet-cmenden-nga-postimi-i-chelsea-per-matic-provokacija-48403" }