“Sezon peshkimi”, karikaturisti Bujar Kapexhiu “thyen rrjetin” me Donald Lu

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:34 09-11-2017 “Sezon peshkimi”, karikaturisti Bujar Kapexhiu “thyen rrjetin” me Donald Lu

Karikaturisti Bujar Kapexhiu “thyen rrjetin” me një karikaturë të frymëzuar nga deklarata e ambasadorit amerikan Donald Lu për arrestimin e “peshqve të mëdhenj”.

Peshqit me pranga në duar dhe Donald  Lu i buzëqeshur teksa thotë: “Tani radhën e kanë të mëdhenjtë”.

Diçitura që ka vendosur për këtë karikaturë Kapexhiu është: “Sezon peshkimi”.

Na mbetet të presim për të zbuluar se kush do bjerë në rrjetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071070194244385
array(1) { ["section"]=> string(76) "sezon-peshkimi-karikaturisti-bujar-kapexhiu-thyen-rrjetin-me-donald-lu-98919" }