SHBA: Rusia bombardoi autokolonën humanitare të Kombeve të Bashkuara në Siri

Publikuar tek: bota, më 21:38 20-09-2016 SHBA: Rusia bombardoi autokolonën humanitare të Kombeve të Bashkuara në Siri

Sipas një raporti paraprak nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, autokolona me ndihma e Kombëve të Bashkuara, u qëllua në qytetin e Aleppos nga avionë luftarakë rusë e sirianë.

Autokolona e “Gjysmëhënës së Kuqe” u qëllua dje nga ajri duke u shkatërruar thuajse plotësisht.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Ministrisë së Jashtme ruse, e cila është shprehur e revoltuar me tentativën për t’ia hedhur fajin forcave ushtarke ruse dhe atyre siriane.

aashhhhhjjkkg67jfe44.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.31973505020142
array(1) { ["section"]=> string(81) "shba-rusia-bombardoi-autokolonen-humanitare-te-kombeve-te-bashkuara-ne-siri-53555" }