SHBA shpenzoi 4.79 trilion dollarë për luftë që prej 9/11

Publikuar tek: bota, më 22:19 16-09-2016 SHBA shpenzoi 4.79 trilion dollarë për luftë që prej 9/11

Plot 4.79 trilion dollarë ka shpenzuar dhe pritet të shpenzojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që prej sulmit terrorist të 11 Shtatorit 2001, sipas një raporti të fundit.

Raporti i Institutit Ëaston të Universitetit Broën ka llogaritur të gjitha shpenzimet buxhetore të luftrave që SHBA ka bërë në Afghanistan, Irak, Pakistan dhe Siri. Po në këto shpenzime futen edhe detyrimet që SHBA ka deri në 2053.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.40353107452393
array(1) { ["section"]=> string(63) "shba-shpenzoi-4-79-trilion-dollare-per-lufte-qe-prej-9-11-53169" }