“Shefi i ëndrrave”, dhuron 600 automjete për punonjësit e tij

Publikuar tek: bota, më 17:52 07-11-2018 “Shefi i ëndrrave”, dhuron 600 automjete për punonjësit e tij

Një miliarder indian ka dhuruar 600 automjete për punonjësit e tij.

 

Sanjiv Dholakia ka përgjedhur punonjësit më të mirë dhe i ka bërë një dhuratë të tillë. Nuk është hera e parë, që ai ka bërë një dhuratë të tillë .

Edhe më herët në vitin 2014 dhe 2016 kishte bërë një surprizë të tillë  për punonjësit më të dalluar. 600 apartamente dhe rreth 2000 automjete të markave Renault, Suzuki, Fiat Punto kanë qenë disa nga dhuratat e tij.

Sanjiv është gjithmonë bujar ndaj të tjerëve, pasi vetë ka ardhur nga një familje shumë e  varfër dhe ku i është dashur të largohet nga fshati për të realizuar ëndrrat e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Jamal Khashoggi-it, një tjetër gazetar vritet në Arabinë Saudite
Zgjedhjet në SHBA, demokratët rikthehen pas 8 vitesh »
Article Logic
Execution time: 0.019656181335449
array(1) { ["section"]=> string(65) "shefi-i-endrrave-dhuron-600-automjete-per-punonjesit-e-tij-140641" }