Shembet galeria e minierës në Tropojë, humb jetën 42 vjeçari

Publikuar tek: kulture-art, më 20:10 06-12-2015 Shembet galeria e minierës në Tropojë, humb jetën 42 vjeçari Foto ilustruese

Një 42 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e shembjes së galerisë të minierës në Tropojë.

Minatori Rasim Aliaj ka qenë duke punuar në momentin që është shembur galeria e firmës “Bytyçi” në fshatin Zogaj të Tropojës. Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje duke nisur hetimet lidhur me ngjarjen ndërsa janë dashur rreth 2-3 orë për nxjerrien e trupit të pajetë nga masivi i shembur në galeri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si kanë qenë shqiptarët në fund të viteve ’80 dhe fillimin e ’90...Fotot e rralla të papublikuara më parë
Biseda mes miqsh - “Burrash, mos prano restaurimin e bunkerit”, Shkreli: Është “Porta e Ferrit” »
Article Logic
Execution time: 0.019279003143311
array(1) { ["section"]=> string(65) "shembet-galeria-e-minieres-ne-tropoje-humb-jeten-42-vjecari-27110" }