Shembet qendra tregtare, vdesin 9 persona, plagosen 15 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 12:43 12-10-2018 Shembet qendra tregtare, vdesin 9 persona, plagosen 15 të tjerë

Shtatë persona kanë humbur jetën dhë nëntë të tjerë rezultojnë të zhdukur pas shembjes së një qendre tregtare në Nuevo Leon në Meksikë.

Punonjësit e emergjencës nxorrën viktimat nga rrënojat ndërsa vijojnë kërkimet për personat që rezultojnë të humbur.

Shtatë persona u konfirmuan të vdekur, ndërsa 15 u plagosën pasi struktura e qendrës tregtare u rrëzua dhe mendohet se të gjithë viktimat dhe të plagosurit janë punëtorë ndërtimi.

Autoritetet thanë se puna për ndërtimin në strukturën tre katëshe të qendrës po zhvillohej pa leje.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Mos mi prek patatinat’, 19-vjeçari plagos me armë kushëririn
Bie nga ballkoni dhe vdes gjatë xhirimit të filmit të Tom Hanks »
Article Logic
Execution time: 0.028336048126221
array(1) { ["section"]=> string(68) "shembet-qendra-tregtare-vdesin-9-persona-plagosen-15-te-tjere-137550" }