Shembet ura e Kardhiqit dhe ajo në fshatin Gotull, izolohen 8 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 17:27 01-12-2017 Shembet ura e Kardhiqit dhe ajo në fshatin Gotull, izolohen 8 persona

Një tjetër urë është shembur nga prurrjet e mëdha të lumit Vjosa në zonën e Gjirokastrës dhe bllokohen 8 persona.

Ura e shembur është ajo e fshatit Kardhiq në Gjirokastër. Tetë personat e bllokuar mësohet se janë punëtorë dhe kanë rreth 3-4 orë që ndodhen të izoluar në qiell të hapur.

Ndërsa një tjetër urë është shembur në Gotull, që bën të mundur lidhjen e fshatit me qendrën e Kurbinit. Në këtë fshat janë përmbytur qindra hektar tokë.

Kërkohet ndihmë e menjëhershme për evakuuimin e tyre. Sakaq rreshjet e shiut në këtë zonë vijojnë me intensitet të lartë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emocionuese, Forcat e Armatosura shpëtojnë vajzën 3-vjeçe...nëna e mban fort shtrënguar
Përmbytja në Vorë, deputeti i PS viziton banorët e dëmtuar »
Article Logic
Execution time: 0.0042479038238525
array(1) { ["section"]=> string(75) "shembet-ura-e-kardhiqit-dhe-ajo-ne-fshatin-gotull-izolohen-8-persona-101555" }