Shembja e Teatrit/ Protestuesit marshojnë drejt Kryeministrisë dhe Presidencës

Publikuar tek: aktualitet, më 18:22 12-07-2018 Shembja e Teatrit/ Protestuesit marshojnë drejt Kryeministrisë dhe Presidencës Foto nga protesta

Pas miratimit të projektligjit në Kuvend, protestuesit kundër shembjes së teatrit kanë marshuar drejt Kryeministrisë pak minuta më parë.

Aktorët i kërkojnë Kryeministrit Edi Rama që të tërhiqet nga vendimi i mazhorancës për të shembur godinën e Teatrit, ndërsa Presidentit Ilir Meta të mos e dekretoj projektligjin e sapo miratuar në Kuvend.

Marshimi ka nisur nga sheshi përpara Teatrit, ku aktorët mblidhen çdo ditë, dhe kanë vazhduar në këmbë rrugën drejt Bulevardit “ Dëshmorët e Kombit”.

Në rradhën e parë të protestës shihen mjaft figura të njohura të shoqërisë civile, artistë dhe pedagogë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet RAPORTI, ja shuma MARRAMENDËSE e pasurisë që gjyqtarët dhe zyrtarët NUK JUSTIFIKOJNË dot (E PLOTË)
Denoncimi: Nuk mjaftojnë dy sëmundje, duhen tre për të përfituar rimbursim »
Article Logic
Execution time: 0.018501996994019
array(1) { ["section"]=> string(84) "shembja-e-teatrit-protestuesit-marshojne-drejt-kryeministrise-dhe-presidences-127693" }