Shembja e urës historike, politikani shpërthen ndaj Kumbaros: Ministre e Kurbanit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:20 06-02-2018 Shembja e urës historike, politikani shpërthen ndaj Kumbaros: Ministre e Kurbanit

Shembja e urës historike të Hoshtevës në Zagori ka ngjallur reagime të forta në drejtim të minsitrisë së Kulturës dhe drejtueses së saj Mirela Kumbaro.

Ish deputeti Eduart Nodcaj, tashmë kreu u PBDKSH, e cilëson Kumbaron si ministren e “kurbanit” duke e cilësuar të turpshëm faktin që urën historike e mori lumi.

KOMENTI I PLOTË:

MINISTRIA E KURBANIT 
Eshte me shume se e dhimbshme te shikosh se si kjo 'Kumbara rilindese' lejon me kulturen e saj shembjen e urave te vjetra historike. Turp per ket qeveri qe me indiferencen e saj shkaterron monumente te ndertuara nder shekuj e qe vlejne si pasuri vlerash ndertimore. Kjo eshte qeveri e kurbaneve, ura u derdh ne lum kurse Mirela do vazhdoj te lundroj e qet, TURP !

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03049898147583
array(1) { ["section"]=> string(86) "shembja-e-ures-historike-politikani-shperthen-ndaj-kumbaros-ministre-e-kurbanit-109330" }