'Shëmtia’ e qytetit, artisti grek bën që pallati i komunizmit të shihet me admirim

Publikuar tek: kulture-art, më 13:34 04-08-2018 'Shëmtia’ e qytetit, artisti grek bën që pallati i komunizmit të shihet me admirim

Një pallat pesë-katësh, relike e dukshme e vjetër, e parikonstruktuar, e kohës së komunizmit, me ato ballkonet klasike të arkitekturës së kohës, por të modifikuara shumë keq me shtesa e dhomëza pa leje për t’u zgjeruar ne kohen e demokracise, është kthyer në foton që po bën xhiron e gjithë blogerëve të Artistëve të Rrugës.

Eshtë një pallat që gjendet në Tiranë? Jo. Në Durrës? Jo? Në Sarandë? Shkodër? Vlorë? Fier? Jo. Në asnjë prej qyteteve të mëdha.

Artisti grek ËD Draëing, ka zgjedhur këtë pallat në Urën Vajgurore për të vizatuar në të një masterpiece, “Kampioni”, dhe fotografia e pikturuar në muret e dala boje me shtesa e gjithcka tjetër, është kthyer tashmë në një foto admirimi nga të gjithë piktorët dhe artistët e rrugës. Dhe në fakt, duhet thënë, se askush nuk merret më me pallatin e “shpifur”. Të gjithë i kanë sytë të vizatimi mbi të.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një ndër vallet më mahnitëse, njihuni me të pathënat për Osman Takën: Si e shpëtoi kërcimi nga ekzekutimi
»
Article Logic
Execution time: 0.021852016448975
array(1) { ["section"]=> string(86) "shemtia-e-qytetit-artisti-grek-ben-qe-pallati-i-komunizmit-te-shihet-me-admirim-130125" }