Shënojnë historinë, Feronikeli fiton titullin për herë të tretë në Superligë

Publikuar tek: sport, më 19:08 19-05-2019 Shënojnë historinë, Feronikeli fiton titullin për herë të tretë në Superligë

Feronikeli është kampioni i Superligës së Kosovës.

Gjithçka është vendosur në ndeshjen e fundit përballë Prishtinës. Vendasit edhe me një barazim shpalleshin kampion, pasi ishin në vendin e parë me 2 pikë më shumë, e ndërsa një humbje, fitonte skuadra e Mirel Josës.

Gjatë sezonit gara ka qenë shumë interesante, e ndërsa është dashur vetëm 90 minutëshi i fundit për t’u shpallur zyrtarisht kampion. Më parë e kanë fituar titullin në vitin 2015 dhe 2016-të, dy herë radhazi.

Ndeshjet që u luajtën në Superligën e Ksovës, java e 33-të.

Ferizaj – Gjilani  2 – 1

Flamurtari – Llapi 3 – 2

Liria – Drenica 1 – 3

Trepça 89 – Kek-U 4 – 0

Feronikeli – Prishtina 1 – 0

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026268005371094
array(1) { ["section"]=> string(82) "shenojne-historine-feronikeli-fiton-titullin-per-here-te-trete-ne-superlige-164893" }