Shënon plot 100 ditë, banorët e Astirit nuk ndalen me protestën

Publikuar tek: aktualitet, më 17:44 11-02-2019 Shënon plot 100 ditë, banorët e Astirit nuk ndalen me protestën

Mbrëmja e sotme ka shënuar plot 100 ditë nga fillimi i protestës së Astirit.

Banorët kanë dal sërish me pankarta në duar, ku kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për banesat si dhe anulimin e projektit të ‘Unazës së Madhe’.

Gjatë këtyre 100 ditëve, të pranishëm kanë qenë edhe deputetët e opozitës, të cilët kanë ofruar mbështetjken e tyre ndaj qytetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025167942047119
array(1) { ["section"]=> string(69) "shenon-plot-100-dite-banoret-e-astirit-nuk-ndalen-me-protesten-152398" }