Shërbimet e Apple, iCloud, Photos, Apple TV dhe App Store, dalin jashtë funksionit

Publikuar tek: bota, më 23:14 02-06-2016 Shërbimet e Apple, iCloud, Photos, Apple TV dhe App Store, dalin jashtë funksionit

Shumë prej shërbimeve të Apple, përfshi edhe App Store, janë të paaksesueshme prej disa minutash.

Shërbime si Apple TV, Find my iPhone, Mail Drop, dhe iTunes in the Cloud, kanë dalë gjithashtu jashtë funskionit për një pjesë të madhe të përdoruesve. Kompania ka njoftuar se Apple, iCloud, Photos, Apple TV dhe App Store nuk funksionojnë për momentin.

Është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar një problem të tillë, pasi sipas raportimeve, nuk bëhet fjalë për një mbingarkesë të rrjeteve që mund të ndodhë gjatë publikimeve të sistemeve të reja të operimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03249192237854
array(1) { ["section"]=> string(84) "sherbimet-e-apple-icloud-photos-apple-tv-dhe-app-store-dalin-jashte-funksionit-42278" }