Sherr mes azilkërkuesve dhe banorëve në Gjermani, përfshihen mbi 100 persona

Publikuar tek: bota, më 17:28 15-09-2016 Sherr mes azilkërkuesve dhe banorëve në Gjermani, përfshihen mbi 100 persona

Situata në lidhje me refugjatët sa vjen dhe tensionohet.

‘BBC’ shkruan se azilkërkuesit janë përleshur me banorët e një qyteti në lindje të Gjermanisë, vend ky në të cilin ndjenjat anti-refugjatë janë në rritje.

Mësohet se në sherr janë përfshirë rreth 100 persona, burra dhe gra, prej tyre rreth 80 kanë qenë shtetas gjermanë dhe rreth 20 të tjerë kanë qenë refugjatë në Bautzen.

Ende komësia e refugjatëve të përfshirë në sherr dhe as se çfarë e ka nxitur sherrin mes tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026771068572998
array(1) { ["section"]=> string(81) "sherr-mes-azilkerkuesve-dhe-banoreve-ne-gjermani-perfshihen-mbi-100-persona-53017" }