Sherr në burgun e të miturve, humbin jetën 25 persona

Publikuar tek: bota, më 09:11 17-10-2016 Sherr në burgun e të miturve, humbin jetën 25 persona

Të paktën 25 të mitur kanë humbur jetën si pasojë e përleshjeve mes tyre në një burg të mbipopulluar në Brazil.

Ngjarja ka ndoshur në Boa Vista gjatë orarit të vizitave.

Rreth 100 vizitorë janë marrë peng dhe më pas janë liruar pasi ka përfunduar përleshja. Të burgosurit ishin të armatosur me thika trgojnë dëshmitarët.

Në këtë burg qëndrojnë rreth 1400 të mitur, ndërsa kapaciteti real është vetëm për 740 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030464887619019
array(1) { ["section"]=> string(58) "sherr-ne-burgun-e-te-miturve-humbin-jeten-25-persona-56422" }