Sherr në komisariat, oficeri godet me grusht efektivin e policisë (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:17 13-01-2018 Sherr në komisariat, oficeri godet me grusht efektivin e policisë (DETAJE)

Një sherr midis dy efektivëve të policisë ka ndodhur ditën e sotme në ambjenetet e komisaritit të Lezhës.

Në njoftimin zyrtar të policisë, bëhet e ditur se Oficeri i Patrullës së Përgjithshme N.SH. ka goditur me grushte efektivin e Patrullës së Përgjithshme M.M. edhe ky i fundit i është kundërpërgjigjur.

Për ti ndarë kanë ndërhyrë të tjerë efektivë, ndërsa Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave në Drejtorinë e Policisë Lezhë nisi një procedim disiplinor për dy protagonistët.

Për shkak të kësaj ngjarjeje të dy punonjësit e Policisë janë pezulluar nga detyra dhe ndaj tyre ka filluar ecuria disiplinore për përdorim të paligjshëm dhe i paarsyeshëm i forces.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtëpi jashtë shtetit dhe prona në bregdet, kjo është pasuria marramendëse e krahut të djathtë të Ramës
Gjoba e TVSH për gazetaren, reagon Berisha: Ky akt tregon fytyrën e llum-kazanit Edvin Kristaq Rama »
Article Logic
Execution time: 0.030582904815674
array(1) { ["section"]=> string(78) "sherr-ne-komisariat-oficeri-godet-me-grusht-efektivin-e-policise-detaje-106459" }