Shfaqet familja Fullani në një restorant super të shtrenjtë, gazetari i fotografon dhe komenton: Ngushtuan stomakët me vendosje unazash në Amerikë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:02 28-11-2015 Shfaqet familja Fullani në një restorant super të shtrenjtë, gazetari i fotografon dhe komenton: Ngushtuan stomakët me vendosje unazash në Amerikë

Familja Fullani është rishfaqur duke darkuar në një prej restoranteve më të shtrenjtë të kryeqytetit. Është gazetari Bledi Mane ai që shpërndan fotot ndërsa i komenton kështu:

“Gjatë  vitit që shkoi,familja Fullani me 4 pjesëtarët e saj rëndonte as më shumë e as më pak por 364 kg. Listën e kryesonte djali,Eriku me 160 kile, pastaj vinte babi guvernatori me 123 kile, mami Arjana gjykatëse me 78 kile dhe e mbyllte motra Fjona me kilogramët e mbetur. Të bezdisur nga paragjykimet dhe gjykimet e aristokracisë së Tiranës mami dhe goca ngushtuan stomakët me vendosje unazash në Amerikë. I treti vazhdoi babi dhe në fund Rixhi i djersëve të fshira me 500 euro bulza.
Fullanet pavarësisht situatave delikate nuk tërhiqen. Ushqimi dhe e ngrëna per ta mbeten filozovia e familjes. Atyre merru lirine por mos ua pengo urine. Pa cipë e pa karakter edhe nëse i brengos apo i burgos ata nuk i largon dot nga kuzhina. Dhe ja ku i keni tek darkojnë pa më të voglin siklet në mes të Tiranës së Re në një prej restoranteve më të shtrenjta. Hane e pinë pa më të voglin merak megjithëse janë një prej familjeve më groteske të tranzicionit. Dhe ju dëshpëroheni për kërcënimet e Isis-it ndërkohe këta mjerane hanë e pinë restoranteve të Tiranës 5 herë në ditë. Jepi kësaj familjeje për të ngrene dhe këta të shesin bythen, lagjen, minibashkinë, qytetin, atdheun e memëdheun!!!

 fullani2.jpg

fullani1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023653984069824
array(1) { ["section"]=> string(150) "shfaqet-familja-fullani-ne-nje-restorant-super-te-shtrenjte-gazetari-i-fotografon-dhe-komenton-ngushtuan-stomaket-me-vendosje-unazash-ne-amerike-26489" }