Shfuqizimi i pikës 4 të VKM, tërhiqet nga protesta këshilli studentor në Shkodër

Publikuar tek: aktualitet, më 18:19 06-12-2018 Shfuqizimi i pikës 4 të VKM, tërhiqet nga protesta këshilli studentor në Shkodër

Tërhiqen nga protesta këshilli studentor i Univerisitetit Luigj Gurakuqi në Shkodër.

Kryetari i këshillit studentor Hysni Idrizi i cili i ka kërkuar studentëve të vijojnë normalisht mësimin.

Ky vendim i Universitetit të Shkodrës ka ardhur pas shfuqizimit të pikës 4 të VKM-së, e cila nënkupton heqjen e tarifës për provimet e prapambetura.

Ndërkohë që studentët e Tiranës, Elbasanit dhe të Durrësit kanë lajmëruar se do të vazhdojnë protestat deri në shfuqizimin e pikave të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E BUJSHME/ Publikohet DIPLOMA e Lindita Nikollës, ministrja e Arsimit me mesatare 5.9
Përpalset makina me motorrin në Vlorë, një i vdekur, një i plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.005018949508667
array(1) { ["section"]=> string(86) "shfuqizimi-i-pikes-4-te-vkm-terhiqet-nga-protesta-keshilli-studentor-ne-shkoder-144171" }